Zanim kupisz pierścionek z brylantem

Zanim kupisz pierścionek z brylantemWybór oczka w pierścionku może sprawiać wiele trudności. Jubilerzy wykorzystują bowiem różnego rodzaju kamienie. Do tych, których używają wyjątkowo często należą brylanty. Wyjątkowo dużo klientów interesuje się pierścionkami z brylantem.

Czym jest brylant?

Pierścionek z brylantem jest kupowany bardzo często, ale mało klientów wie, czym tak naprawdę jest brylant. Jednym z kamieni szlachetnych jest diament. Wydobyty na powierzchnię ziemi jest pozbawiony blasku; może zostać wykorzystany przez złotników i jubilerów dopiero po oszlifowaniu. Brylanty szlifowane są bardzo różnie, najczęściej spotykany jest szlif okrągły. Styl szlifu decyduje nie tylko o urodzie pierścionka, ale wpływa także na jego cenę.

Rodzaj oprawy

Style opraw stosowanych w jubilerstwie są bardzo różne. Często dobiera się je w zależności od tego, czy oczko pierścionka będzie składało się tylko z jednego czy z kilku kamieni. W pierwszym przypadku bardzo często kamień oprawia się w tak zwaną oprawę szatonową. To styl bardzo klasyczny, pierścionek z brylantem w oprawie chaton ma nieprzemijający charakter. W pierścionkach z brylantami  stosowane są także inne style opraw. Do tych złożonych z mnóstwa małych diamencików wybierana jest oprawa mickro pave; te z jednym kamieniem mogą mieć nie tylko oprawę chaton, ale także kanałową lub pełną. Oprawę kanałową stosuje się do pierścionka, którego oczko złożone jest osadzonych rzędowo kilku kamieni. Najbardziej finezyjnie blask brylantów podkreśla oprawa szatonowa, najmniej – pełna.

Jakie złoto?

Jeszcze kilka lat temu w jubilerstwie wykorzystywane było tylko żółte złoto. To kolor, który bardzo pięknie podkreślał blask białych brylantów. Dzisiaj oprawia się je także w białe złoto. Jest ono stopem żółtego złota ze srebrem,cynkiem, niklem, palladem. Dodatek niklu sprawia, że pierścionek może stać się przyczyną problemów zdrowotnych; coraz więcej osób jest uczulonych na ten metal.

Brylanty to tylko jedne z kamieni na oczka pierścionków. Pierścionki z brylantem są jednak wyjątkowo piękne.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *