Pierścionek zaręczynowy a rodzaj kamienia

Kiedy zdecydujemy się na dany fason pierścionka zaręczynowego, musimy podjąć decyzję o tym, jaki kamień ma go zdobić. Pierścionek z brylantem czy pierścionek z szafirem to jedne z najczęściej wybieranych pierścionków zaręczynowych. O ich cenie decyduje kilka czynników, takich jak chociażby czystość, masa czy kolor.

Wielu mężczyzn zamiast kupić brylantowy pierścionek, decyduje się na wybór pierścionka z cyrkonią, który też jest bardzo efektowny, a jego cena bardziej przystępna. Pierścionek z brylantem to klasyczny wybór, który jednak nie każdej kobiecie może przypaść do gustu. Tutaj z pomocą przychodzi cały wachlarz kamieni do wyboru. Jednym z nich jest na pewno szafir, a pierścionek z szafirem to doskonała propozycja dla kobiet, które cenią sobie oryginalny wygląd pierścionka zaręczynowego. Jeżeli zdecydujemy się na zakup pierścionka z szafirem, możemy być pewni, że doskonale będzie pasował do blond włosów i jasnej karnacji. Pierścionki z diamentami sprawdzą się w przypadku pań, które na co dzień ubierają się w raczej chłodne kolory, takie jak niebieski czy zielony. Będzie on także bardzo ładnie wyglądał w przypadku pań, które mają rude włosy, dodając im powagi i szlachetności. Jeżeli nie przypadł nam do gustu ani pierścionek z brylantem, ani pierścionek z szafirem, do wyboru mamy inne rodzaje kamieni, jak chociażby rubin, topaz czy elegancko prezentujący się ametyst. Bardzo popularne stały się także pierścionki z perłą czy wspomnianą już wcześniej cyrkonią. Ceny pierścionków zaręczynowych zależą od liczby i wielkości kamieni, co też należy wziąć pod uwagę podczas wybierania pierścionka. Pierścionek z jednym oczkiem to rozwiązanie klasyczne, a pierścionki z kilkoma kamieniami będą idealnie pasować do stylu kobiet, które noszą bogato zdobioną biżuterię. Pierścionki z diamentami są propozycja dla wszystkich Pań, które kochają się w klasyce. Jeżeli tylko zaliczasz się do grona kobiet lubiących proste rozwiązania, to tego typu propozycja będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Kolejnym ważnym krokiem podczas wyboru pierścionka zaręczynowego będzie decyzja o rodzaju kruszcu. Większość pierścionków zaręczynowych jest wykonana jest na pewno ze złota. Możemy jednak zdecydować się na inny niż klasyczny kolor złota. W salonach jubilerskich znajdziemy pierścionki wykonane z żółtego złota, ale także ze złota białego czy różowego. Jeżeli złoto nie jest naszym faworytem, możemy zdecydować się na wybór pierścionka zrobionego z metali szlachetnych — na przykład z platyny. Wielu mężczyzn decyduje się także na zakup pierścionka, w którym występuje kilka rodzajów kruszców jednocześnie, np. połączenie białego i żółtego złota. Także do rodzaju kruszcu możemy dobrać rodzaj kamienia. Oprócz rodzaju kruszcu ważna jest także oprawa pierścionka. Oprawa pierścionka z brylantem jest najczęściej oprawą w tak zwanych łapkach lub w koszyczku. W ten sposób pierścionki z diamentami będzie bardzo ładnie podkreślony.

Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszy się też grawerowanie pierścionków zaręczynowych. Grawerowanie jest bardzo popularne, jeżeli chodzi o obrączki, ale także w przypadku pierścionka zaręczynowego można dołączyć kilka osobistych słów dla swojej przyszłej narzeczonej. Tego rodzaju dodatek można też podzielić tak, jak robią to niektóre pary. Jeżeli sentencja ma składać się z kilku wyrazów, które niekoniecznie zmieszczą się na pierścionku, można zdanie podzielić na pół i kolejne słowa umieścić na obrączce ślubnej. Ceny pierścionków zaręczynowych, zależą w dużej mierze od rodzaju i wielkości kamieni oraz kruszywa, z którego biżuteria jest wykonana. Jeśli mamy odłożoną określoną kwotę, która nie jest zbyt wysoka warto zastanowić się, jaki model pierścionka wybrać, aby prezentował się efektownie? Za podobne pieniądze, możemy kupić biżuterię z niewielkim diamentem lub znacznie większym szmaragdem, rubinem i innym mniej popularnym kamienieniem. Mogłoby się wydawać, że kwota 1000 zł to zdecydowanie za mało na kupno zaręczynowego pierścionka. Tym czasem Fugrat ma naprawdę duży wybór biżuterii w tej cenie, która prezentuje się całkiem przyzwoicie. Jeśli zdecydujemy się na pierścionek z droższym kamieniem, jak brylant i diament, oczko będzie niewielkie i mało widoczne, rozmiarem przypominać będzie główkę szpilki. Tańsze, kolorowe kamienie będą znacznie większe, wybierając oliwin, szafir, czy topaz, otrzymamy kamień o wielkości do 1,10 ct, czyli taki który rzuca się oczy. Bez względu na kwotę, którą wydamy na pierścionek zaręczynowy, biżuteria w oczach ukochanej będzie najpiękniejsza na świecie. Dysponując kwotą 3000 zł, możemy zdecydować się na zakup pierścionka z jednym większym kolorowym kamieniem, który będzie otoczony niewielkimi brylantami do 0,10 ct. Propozycją braną pod uwagę będzie na pewno pierścionki z diamentami.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *