Pierścionek z diamentem

Pierścionek z diamentem to symbol zaręczyn – to fakt, który w zasadzie nie podlega żadnej dyskusji. Okazuje się, ze zwyczaj wręczania pierścionka z diamentem sięga już starożytnych czasów. Trzeba jednak pamiętać, że poza standardowym diamentem znaleźć możemy również inne kamienie szlachetne. Nie warto o nich zapominać, ponieważ bywają równie piękne, co diamenty. Pierścionek z brylantem i szmaragdami, Szmaragd ma głęboką, zieloną barwę. Stosowano go w jubilerstwie już w czasach starożytnych. Ten kamień ceni się za niezwykłą barwę, którą określa się jako „szmaragdowa zieleń”. W średniowieczu był uważany za kamień diabelski, ale później stał się talizmanem muzułmanów i Indian z Południowej Ameryki.

Pierścionek ze szmaragdem polecamy panom, których wybranka lubi ubierać się na niebiesko, zielono, pomarańczowo, czerwono lub żółto. Pierścionek z ametystem i brylantami. Pierścionek z diamentem to propozycja dla tradycjonalistów. Ametyst to kamień sakralny, jest symbolem czystości i duchowości. Jest fioletowy, jego barwa mieni od odcienia jasnego, wrzosowego aż do głębokiego, ciemnego fioletu. Ametyst ma symbolizować trwałość uczuć i wierność. Dawniej wierzono, że ametyst traci swoją barwę i blaknie, gdy uczucia darczyńcy słabną. Jeśli Twoja wybranka podąża za aktualnymi trendami mody i lubi ubierać się na fioletowo, pierścionek z ametystem to wybór dla Ciebie. Pierścionek z tanzanitem i brylantami – cena 2390 zł. Tanzanit jest jednym z najdroższych kamieni szlachetnych. Jest ponad 1000 razy rzadszy niż diament i występuje jedynie u podnóża Kilimandżaro. Jego złoża wg ekspertów wyczerpią się za 15-20 lat. Nazwa tanzanit pochodzi od nazwy Tanzanii – jedynego państwa, gdzie występuje kamień. Kamień ten wycenia się wg tych samych zasad co diament (zasada 4C). Wybierając pierścionek z tanzanitem, decydujesz się na drogi, ale też oryginalny i unikalny prezent. Jego barwa mieni się od niebieskiej, przez fioletową do jasnożółtej, co sprawia, że jest wyjątkowy i pasuje w zasadzie do wszystkiego. Pierścionek z diamentem to brylant, który został odpowiednio oszlifowany. Szlif brylantowy, który decyduje o tym, że diament staje się brylantem, to szlif składający się z 58 powierzchni. Jakość szlifu decyduje o wyjątkowym blasku brylantu, czyli jego brylancji. Oprócz szlifu brylantowego, w jubilerstwie stosuje się też szereg innych szlifów, np. szlif rozetowy (przypomina ułożenie płatków róży), szlif trapowy (kwadratowy) czy wariancje szlifu brylantowego, np. szlif ósemkowy. Niektórzy producenci,  nadają szlifom nazwy własne – szlif „serce”, szlif „gruszka” . Rodzaje szlifów diamentowych, Diament po oszlifowaniu traci nawet do 50% swojej masy. To, że jeden pierścionek z brylantem kosztuje 500 zł, a inny 30 tysięcy, nie jest przypadkowe. Wycena brylantu to trudna, jubilerska sztuka. Wpływa na nią kilka czynników: czystość – im mniej inkluzji (znamion wewnętrznych) i skaz (znamion zewnętrznych) ma diament, tym jest on cenniejszy. Najpopularniejsze są brylanty o czystości SI1 i SI2 (małe inkluzje). VSI oznacza diament o bardzo małych inkluzjach, za to czystość IF oznacza diament wewnętrznie czysty.
O ile inkluzje SI, VS i VVS są widoczne dopiero po użyciu specjalnej, powiększające j lupy, o tyle inkluzje z przedziału P1 – P3 są widoczne gołym okiem (dla doświadczonego eksperta). masa – podawana w karatach. Karat dzieli się na 100 punktów, a jeden karat ma masę 0,2 grama. Brylant 10-punktowy to brylant o masie 0,10 karata. Im większy diament / brylant, tym droższy pierścionek. Masa najmniejszych kamieni to 0,02 – 0,03 karata. Pierścionki z takimi oczkami można kupić już za 500 złotych. barwa – im bliższa bieli, tym brylant cenniejszy. Litera D oznacza wysoką, delikatną biel, F i G – delikatną biel, H – biel. Jeżeli szukasz informacji odnoszących się do dostępnych na rynku pierścionków zaręczynowych, to mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek. Kierując się nimi znacznie prostsze będzie dla Ciebie podjęcie jednoznacznej decyzji o wyborze konkretnego modelu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *