Pierścionek z brylantem: co jest ważne?

Pierścionek z brylantem co jest ważneW każdym sklepie jubilerskim gabloty z pierścionkami zajmują sporo miejsca. To właśnie bowiem pierścionki należą do tych wyrobów jubilerskich, które są kupowane wyjątkowo często. Okazji, aby  wręczyć pierścionek jest bowiem mnóstwo. Oczka pierścionków wykonywane są z różnych kamieni, nie tylko szlachetnych. Wśród pierścionków z oczkiem ze szlachetnego kamienia wyjątkowo dobrze sprzedają się te z brylantem.

Zanim pierścionek trafi do sklepu

Brylant jest diamentem, który został odpowiednio oszlifowany. Pierścionek z brylantem może być w miarę niedrogi, ale może też kosztować fortunę. Wszytko zależy bowiem od jego masy, ale także od jego szlifu. Zdecydowanie do najbardziej popularnych należy szlif okrągły. Zdaniem wielu znawców kamieni szlachetnych na mian brylantu zasługuje tylko ten diament, który oszlifowany został szlifem okrągłym. Szlif brylantowy stosowany jest przez jubilerów od XVII wieku. Oprócz szlifu okrągłego stosowane są także inne, bardziej fantazyjne. Zdaniem wielu nie podkreślają one już tak kunsztownie blasku kamienia. Droga do powstania pierścionka prowadzi także poprzez oprawienie brylantu. Blask oszlifowanych diamentów najpiękniej podkreślają szlachetne kruszce: platyna i złoto. Jeśli chodzi o ten ostatni kruszec to dzisiaj jubilerzy sięgają nie tylko po klasyczne żółte złoto. Chętnie wykorzystują także złoto białe. Pierścionek z brylantem, którego obrączka jest biała może uczulać. Kupując go warto sprawdzić, jakiego metalu użyto, aby otrzymać białe złoto. Warto bowiem wiedzieć, że powstaje ono poprzez dodanie do żółtego złota niklu (to metal, który jest często przyczyną alergii kontaktowej), srebra, cynku, palladu.

O tym trzeba pamiętać

Klienci, którzy kupują pierścionek z brylantem powinni otrzymać razem z nim certyfikat. To dla klienta gwarancja, że kupił pierścionek z brylantowym oczkiem, a nie z imitacją. Brylant może być nie tylko bezbarwny, ale także występować w różnych odcieniach szarości czy brązu. Są to barwy typowe dla tych kamieni. Brylanty, które zostały oznaczone literą D mają najbardziej czystą barwę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *