O pierścionkach zaręczynowych słów kilka

O pierścionkach zaręczynowych słów kilkaZwyczajem, który jest bardzo mocno zakorzeniony w kulturze zachodniej są zaręczyny. Zwyczaj ten znany także w Polsce od stuleci. Przebieg zaręczyn bardzo mocno się zmienił; jeden jednak element pozostał niezmienny: w dniu zaręczyn chłopak wręcza wybrance swojego serca pierścionek. Pytaniem, które wielu mężczyzn przed zadaje przed oświadczynami dotyczy kosztów związanych z zakupem pierścionka zaręczynowego. Przyjrzymy się jakie są ceny pierścionków zaręczynowych.

Ile trzeba zapłacić za pierścionek zaręczynowy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: jak kształtują się ceny pierścionków zaręczynowych? Wszytko bowiem zależy od tego, jaki rodzaj pierścionka zostanie wybrany. Wybór pierścionków w sklepach jubilerskich jest bowiem ogromny. Każdy z nich różni się kolorem i typem oprawy, rodzajem kamieni, wielkością. Te wszystkie elementy wpływają na ceny pierścionków zaręczynowych. Jeśli chodzi o typ oprawy pierścionka to najczęściej wybierane są pierścionki ze złota. Ich cena zależy od tego, jaka próba została wybita. W sklepach mamy do wyboru pierścionki ze złota o próbie 333, 375, 585, 750. Najmniejsza zawartość złota jest w pierścionkach z próbą 333 i 375, one będą więc tańsze niż te z próbą 750. Alternatywą dla tradycyjnych pierścionków z żółtego złota są te z białego. Te drugie są droższe. Pierścionki mogą mieć też obrączkę wykonaną z platyny. Ich cena będzie wyższa niż tych złotych. Do wyboru są także pierścionki ze srebra; ich ceny zaczynają się od 30-40 złotych. Jako pierścionki zaręczynowe te ze srebra są wybierane jednak bardzo rzadko. Na cenę pierścionka zaręczynowego wpłynie także rodzaj kamienia. Najdroższe będą pierścionki z brylantami oprawionymi w złoto lub platynę. Złoty pierścionek z oczkiem z cyrkonii (sztuczne diamenty) będzie o wiele tańszy.

Jaki pierścionek kupić?

Wszystko oczywiście zależy od możliwości finansowych. Na pewno złym pomysłem jest zaciąganie kredytu na zakup pierścionka zaręczynowego. Oferta pierścionków jest ta bogata, że z pewnością każdy z panów planujący oświadczyny znajdzie taki, który odpowiada jego możliwościom finansowym.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *