O czym warto pamiętać podczas organizacji ślubu?

Na szczęście nietrafiony rozmiarem złoty pierścionek często można u jubilera zmniejszyć lub wymienić. Najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe, to oczywiście pierścionki złote. To popularny rodzaj kruszcu, który charakteryzuje się pięknym połyskiem, szlachetnością, ale także wysoką twardością i odpornością na zgniecenia i zadrapania.

Popularne są też pierścionki z białego złota, czyli z dodatkiem cynku, niklu lub srebra. Modne są także pierścionki, które łączą w sobie dwa kolory złota: białe i żółte. Można zdecydować się także na model z tytanu czy platyny. Popularnym dodatkiem do pierścionków są diamenty, szmaragdy, rubiny, szafiry i inne kamienie szlachetne, jednak osoba o mniej zasobnym portfelu może poszukać także złotego pierścionka z efektowną cyrkonią. Przyjęło się w naszej kulturze, by nie wręczać przyszłej pannie młodej biżuterii z perłami, które kojarzą się z łzami. Jednak w parach, gdzie przesądy nie mają znaczenia i taki wybór może być trafiony.

Wiosenna Panna Młoda – na to powinnaś być przygotowana.

Zdecydowaliście się na ślub wiosenną porą roku? Już za kilka tygodni będziesz stała na ślubnym kobiercu i przysięgała miłość swojemu ukochanemu? Gratulacje! Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, to czas przebudzenia i narodzin życia, ale i także czas przewrotnej pogody. Na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę jako wiosenna Panna Młoda? Podpowiadamy! Znacie to powiedzenie – „w marcu jak w garncu”, kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata” oraz „w maju jak w gaju”. Każde z nich sugeruje jedno – wiosna bywa nieprzewidywalna ;). Jeśli Wasz ślub i wesele odbywają się w lokalu, nie ma większych komplikacji nawet przy deszczowej pogodzie, jednak jeśli całość odbywa się w plenerze, musisz przygotować się na każdą ewentualność. Organizując wesele w namiocie, ustal z jego właścicielem możliwość wstawienia nagrzewnic lub, w przypadku fatalnej pogody, zaplanujcie rozwiązanie awaryjne w postaci przeniesienia imprezy do wnętrza lokalu. Nie spiesz się, wybierając rozwiązania zastępcze – nawet jeśli pogoda spłata Ci figla i Twoje wymarzone wesele w plenerze nie dojdzie do skutku, wybierz taką alternatywę, która w dalszym ciągu będzie odpowiadała Twoim założeniom. W momencie, gdy masz już na dłoni pierścionek białe złoto, to można zająć się organizacją ślubu. Szczególnie, jeśli zdecydowałaś się na ślub w plenerze lub wesele na świeżym powietrzu. Wybudzone z zimowego letargu owady będą gromadzić się przy kwiatach oraz będą lgnąć do odzieży gości w jasnych kolorach. Dobrze jest więc wziąć to pod uwagę podczas wybierania bukietu ślubnego oraz dekoracji na stołach i postawić na mniej aromatyczne i atrakcyjne dla owadów kwiaty.

W maju pojawią się również pierwsze komary, dlatego dobrze jest mieć przy sobie spray na owady i w razie konieczności, nie zawahać się go użyć. Powinnaś także zwrócić uwagę na perfumy, jakich używasz – słodkie, owocowo-kwiatowe zapachy będą działały na owady jak miód, dlatego w dniu ślubu postaw na nieco bardziej wyrafinowany zapach z mniejszą nutą słodyczy. Historia pierścionka dla przyszłej panny młodej Wręczanie pierścionka to oczywiście nie wymysł naszych czasów, ale wielowiekowa tradycja, która prawdopodobnie zapoczątkowana została w starożytnym Egipcie. Białe złoto to propozycja dla wymagających klientów. Mężczyźni, jeśli chcieli poślubić wybrankę swojego serca, wręczali jej pierścionki wykonane z dostępnych wtedy materiałów, zwykle z jakiegoś drucika. Później dopiero wykonywano biżuterię z brązu, złota albo kości słoniowej. Również w Grecji czy w Rzymie panowała wśród bogatych warstw społecznych tradycja noszenia pierścionków zaręczynowych z metalu na palcu serdecznym lewej dłoni. Ostatecznie zwyczaj ten upowszechnił się w epoce odrodzenia za sprawą Marii Burgundzkiej, która przyjęła oświadczyny Maksymiliana Habsburga. W krajach katolickich pierścienie bardziej kojarzyły się z symbolem zaślubin z kościołem i noszone były przez najwyższych dostojników kościelnych, łącznie z papieżem. Nie mniej jednak warto poznać rozmiar palca ukochanej. To także bywa trudne i wymaga nieco sprytu albo… wcześniejszego obdarowania innym pierścionkiem, na przykład z okazji imienin czy urodzin, lub pożyczenia na chwilę i w tajemnicy biżuterii pozostawionej w szkatułce, jak np.: białe złoto. W naszym kraju znano taki termin jak “zarękowiny”, który oznaczał obdarowanie przyszłej narzeczonej pierścionkiem. Cały proces zaręczyn był jednak bardziej skomplikowany niż obecnie. Była to uroczystość rodzinna, podczas której przyszłej parze przewiązywano ręce nad bochenkiem chleba, rodzice dawali dzieciom błogosławieństwo, następnie obie rodziny biesiadowały w domu przyszłej panny młodej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *