Który pierścionek zaręczynowy będzie najlepszym pomysłem?

Najpopularniejsze są złote pierścionki zaręczynowe z brylantem na cienkiej prostej obrączce. Zazwyczaj ich cena zaczyna się od 1000 złotych, jednak może sięgać do 10 000 złotych. Wszystko zależy od czystości brylantu oraz próby złota. Im więcej drobnych brylancików znajdzie się na obrączce, tym wyższa będzie cena pierścionka zaręczynowego.

Wiele kobiet chce mieć pierścionek z brylantem lub białe złoto ponieważ kamień nie staje się matowy, jest niezwykle twardy, przez co nie powstają na nim zarysowania, a poza tym może okazać się wspaniałą pamiątką rodzinną przekazywaną z pokolenia na pokolenie.  Przy wyborze idealnego pierścionka pamiętajmy, że przy jego zakupie powinniśmy otrzymać specjalny certyfikat, na którym określona jest m.in. czystość kamienia. Gwarancja zapewnia nam możliwość zwrotu pierścionka do jubilera w celu zmniejszenia bądź jego wyczyszczenia.  Jeśli nie jesteśmy w stanie zapłacić za brylant, możemy zdecydować się na tańszy odpowiednik, którym jest cyrkonia. Tym bardziej, jeśli dla ukochanej pierścionek jest symbolem miłości i wierności, a nie inwestycją. Pamiętajmy jednak, że blask cyrkonii słabnie, częściej niż na brylancie pojawiają się na niej rysy.  Dużą popularnością cieszy się również połączenie białego i żółtego złota, zarówno wśród pierścionków zaręczynowych, jak i obrączek. Ważna jest także rama, w której znajduje się kamień.

W klasycznym pierścionku zaręczynowym białe złoto, brylant lub cyrkonia są otoczone wystającymi łapkami. Jeśli ukochana lubi ciekawą nowoczesną biżuterię, możemy jednak zdecydować się na romantyczną ramę w kształcie serca, koła lub kwiatka.  Warto również pamiętać o tym, że nie każda kobieta lubi brylanty. Dużą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe z szafirami, których głęboki niebieski kolor pięknie wygląda w oprawie z białego złota. Natomiast rubin i szmaragd dobrze prezentują się w żółtym złocie. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Wybór pierścionka zaręczynowego jest jedynym z najcięższych wyborów w życiu każdego mężczyzny. Oprócz towarzyszącym temu wydarzeniu okolicznością, emocją oraz uczuciom to bardzo trudne przedsięwzięcie. W ofercie sklepów jubilerskich wybór pierścionków jest bardzo szeroki.  W pierwszej kolejności należy poznać rozmiar pierścionka, jaki będziemy poszukiwać a następnie należy wybrać w jakim będzie stylu. Pierścionki z diamentami to tradycyjne rozwiązanie. To ponadczasowa elegancka, klasa i styl. Lecz czy pierścionek zaręczynowy winien być klasyczny? Czy diament w pierścionku winien być jeden, a może należy wybrać pierścionek z innym kamieniem? Może warto postawić na nowoczesność.  Pierścionek zaręczynowy to często pamiątka na całe życie, dlatego też przy wyborze należy kierować się ponadczasowością oraz nie zwracać uwagę na panujące trendy. Wybór jednak nie jest prosty. Ponowie z reguły kompletnie nie mają pojęcia o biżuterii. Nie wiedzą jaki rozmiar pierścionków nosi ich ukochana, jaki styl preferuje oraz o jakim kamieniu marzy.

Wiadomo jednak, iż diamenty są przyjacielem każdej kobiety. Pierścionek zaręczynowy winien mieć pewną wartość. Stara tradycja mówi, że powinien być równowartością trzech wypłat kandydata na męża.  W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka. Wybór nie powinien być jednak „na oko”. Należy tą informację zdobyć w tajemnicy, gdyż kandydatka nie powinna się zorientować jakie darczyńca ma plany. Rozmiar pierścionka określa średnicę środka pierścionka noszonego na serdecznym palcu wybranki. Kolejnym etapem wyboru idealnego pierścionka zaręczynowego jest wybór odpowiedniego stylu. Jeśli kobieta nosi na co dzień biżuterię, to pierścionek zaręczynowy winien pasować do jej stylu. Warto zwrócić uwagę czy kobieta lubi białe złoto, srebro czy platynę.  Jeśli natomiast partnerka nie lubuje się w biżuterii, pierścionek winien być bardziej minimalistyczny, nie rzucający się w oczy. Proste formy częściej sprawdzają się w takich wyborach.  Sylwetka partnerki także ma znaczenie podczas dokonywanego wyboru. Do pan o drobnej budowie ciała, znacznie bardziej pasuje delikatna biżuteria. Drobne dłonie lubią pierścionki o mniejszych oczkach. Kobietą o większych gabarytach bardziej pasują pierścionki posiadające wiele kamieni chyba, że marzą o innych. Przy wyborze pierścionka warto także zwrócić uwagę na styl życia oraz rodzaj wykonywanej pracy. Ważne aby pierścionek był komfortowy, nie przeszkadzał w codziennych czynnościach.  Jeśli zdecydujemy się na kamień szlachetny o pewnej barwie, należy ten wybór przemyśleć. Przy wyborze kamienia warto wziąć pod uwagę w jakie kolory najczęściej wybranka się ubiera oraz jaki kolor lubi najbardziej. Uniwersalnym kamieniem jest zawsze kamień o kolorze białym lub bezbarwnym. Pasuje on bowiem do wszystkiego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *