Kamienie w pierścionkach zaręczynowych

Biżuteria z brylantem to jedna z tych propozycji, która może zostać zaproponowana wymagającym klientom. Istnieje wiele kamieni szlachetnych, jest natomiast kilka najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych, jako ozdoba pierścionków zaręczynowych: Diament – przez wiele lat, a nawet wieków istniało przekonanie, że „prawdziwy” pierścionek zaręczynowy powinien być ozdobiony dużym diamentem, tradycja ta wywodzi się z XV wieku, kiedy to w 1477 roku austriacki arcyksiążę Maksymilian, jako symbol miłości ofiarował diamentowy pierścionek Marii Burgundzkiej; diament jest najcenniejszym i najtwardszym kamieniem szlachetnym, synonimem trwałości narzeczeństwa i małżeństwa, stałości uczuć, jest dobrą wróżbą na przyszłość, diament uznawany jest za kamień święty, którego patronem jest słońce – siła niezniszczalna.

Najbardziej popularnym w pierścionkach zaręczynowych jest szlif okrągły diamentu, zwany popularnie brylantem. Klasyczny wzór jednokamieniowego pierścionka z brylantem to chaton – prosty, czysty, z kamieniem osadzonym w „koszyczku”. Biżuteria z brylantem to oferta pierścionków zaręczynowych dla wymagających klientów, którym zależy na wysokiej jakości produktu. Ważne jest, aby kupując pierścionek z brylantem otrzymać certyfikat wyrobu kamienia, jeśli go nie posiada, możemy być pewni, że to nie drogocenny kamień, tylko jego lepsza lub gorsza podróbka. Od kilku lat obserwuje się jednak stopniowe odchodzenie od tradycji zaręczynowych pierścionków z diamentem, może dlatego, że wśród społeczeństwa jest coraz większa świadomość tego, w jaki sposób bardzo często wydobywane są te kamienie (nazywane „krwawymi” diamentami) Szmaragd – piękne, zielone szmaragdowe kamienie są symbolem siły, wewnętrznego szczęścia i witalności, mówi się, że „szmaragdy to kamienie miłe ludziom i Bogu”; wpływają kojąco na układ nerwowy oraz leczniczo na narząd wzroku, legendy mówią, że w starożytności cesarz Neron, przez szmaragdowe kamienie oglądał walki gladiatorów Rubin – niegdyś kojarzony z ogniem czerwony kamień dziś jest symbolem miłości, odwagi i boskiego miłosierdzia, siły witalnej a także miłości i rozkoszy, czerwona barwa tego kamienia szlachetnego jest także synonimem młodości i trwałości uczuć, ma chronić przed zdradą. Szafir – ten „niebiańskie” kamień jest oznaką nieśmiertelności i czystości, a także mocnego, partnerskiego związku, to symbol mądrości i „wiedzy wszelakiej”, starożytni Egipcjanie czcili go, jako kamień prawdy i sprawiedliwości, chroniący przed nędzą i ukąszeniami węża. Topaz – uważany jest za święty kamień, ożywiający umysł, ułatwiający skupienie uwagi, topaz pomaga pokonywać przeszkody i trudności, a jego błękitny kolor jest symbolem mocy i siły, pierścionki zaręczynowe z topazem są amuletem pomagającym w rozwiązywaniu problemów, pozytywnie wpływają na rozwój duchowy Ametyst – kamień szlachetny symbolizujący duchową czystość, to amulet chroniący przed nieszczerymi intencjami i złymi myślami, ceniony za umiejętność kojenia nerwów, stąd polecany jest osobom, które łatwo wpadają w gniew lub depresję, to także symbol władzy i szczęścia Cytryn – to nie tylko ceniony kamień szlachetny, ale także jubilerski – a zawdzięcza to swojej niezwykłej, żółtej barwie, pierścionki zaręczynowe z cytrynem wzmacniają samoakceptację, poczucie własnej wartości, pewność siebie, pozytywnie wpływają na emocje, ułatwiają koncentrację; ze względu na swoją barwę cytryn kojarzy się ze słońcem, co sprawia, że mówi się o nim, jako o kamieniu dającym radość, optymizm, ciepło i światło. Biżuteria z brylantami to propozycja dla wymagających klientów.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach internetowych. Bez wątpienia oświadczyny to piękny moment w życiu, a więc wymaga odpowiedniej aranżacji. Warto zadbać o coś nietuzinkowego, a na pewno zagwarantować Przyszłej Pani Młodej niespodziankę, którą będzie z uśmiechem na twarzy wspominać do końca życia. Aby jednak tak się stało, należy zadbać o wybór pięknego pierścionka zaręczynowego. Z tym jednak problemu nie będzie, bo wiele sklepów jubilerskich oferuje szeroki wybór asortymentu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *