Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Idealna biżuteria ślubna dla narzeczonej

Wybór pierścionka zaręczynowego to dla mężczyzny prawdziwe wyzwanie. I wbrew pozorom trudnością nie jest w tym przypadku dopasowanie rozmiaru biżuterii ślubnej, lecz dobór odpowiedniego fasonu, spełniającego oczekiwania przyszłej małżonki. Jak zatem podołać temu zadaniu i wybrać pierścionek zaręczynowy, który zachwyci narzeczoną?

Tanie pierścionki zaręczynowe to szczególny rodzaj biżuterii – bo ślubnej, wybieranej tylko raz i z zasady nigdy nie wymienianej na nową. Powinien więc pasować do kobiecej dłoni, stylu obrączki, ale też noszonej na co dzień innej biżuterii. Przede wszystkim jednak musi trafić w gust narzeczonej, której to preferencjami należy się więc kierować przy wyborze. Aby je poznać, wystarczy przyjrzeć się posiadanej przez partnerkę biżuterii. Z jakiego kruszcu jest wykonana, srebra czy złota? W jakim jest stylu, klasycznym czy nowoczesnym, a może jest oryginalna, wręcz awangardowa? Czy wyróżnia się minimalizmem, czy może bogactwem zdobień? Jak więc widać, pod uwagę trzeba brać wiele aspektów, jak styl, fason, kolor, kamień. Obecnie największą popularnością cieszy się pierścionek zaręczynowy o prostej i delikatnej budowie – wąski, o subtelnej ornamentyce i z kamieniem wielkości 2,5 – 4,00 mm – znajdziemy takie przykładowo pod tym adresem. Prezentuje się na palcu niezwykle elegancko, jest również ponadczasowy i praktyczny. Pierścionek zaręczynowy o masywnej budowie i bogato zdobiony efektownie wyróżnia się na dłoni. Jest to propozycja dla pań odważnych, gustujących w biżuterii o oryginalnych fasonach i bogatej stylistyce.

Większość pierścionków może niszczyć obrączkę, jeśli są noszone razem z nią. Bezpieczne są tylko modele płaskie, bez wystającej korony z kamieniem ozdobnym, pozbawione zdobień bocznych, o profilu przypominającym obrączkę. Taki pierścionek zaręczynowy noszony razem z obrączką może stanowić piękny komplet biżuterii ślubnej. Tanie pierścionki zaręczynowe to propozycja dla wymagających klientów, którym zależy na produkcie wysokiej jakości. Zgodnie z tradycją pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany ze szlachetnego kruszcu – złota. W końcu jest biżuterią ślubną, która musi być piękna i trwała, po prostu wyjątkowa. Jednak nie ma zasady określającej kolor złota, w związku z tym swobodnie można wybierać między klasycznym odcieniem żółtym, nowoczesnym białym, a nawet awangardowym czerwonym. Jeśli narzeczona posiada bardzo zróżnicowaną kolekcję biżuterii okazjonalnej, warto rozważyć wybór pierścionka zaręczynowego dwukolorowego, będącego ciekawym, a zarazem uniwersalnym rozwiązaniem.

Większość pierścionków zaręczynowych posiada kamień szlachetny. Jest on umieszczany jest w tzw. łapkach, dzięki czemu pięknie odbija światło, lub w specjalnej otoczce wykonanej z kruszcu (rondysta). Klasyczne modele wyróżniają się minimalistyczną budową z centralnie wkomponowanym diamentem o szlifie brylantowym, który niejako stanowi zwieńczenie prostego fasonu. Diament wybierany jest ze względu na piękny wygląd, ale też symboliczne znaczenie. Jako najtwardszy spośród wszystkich kamieni szlachetnych oddaje siłę i trwałość uczucia, jakim darzy mężczyzna ukochaną kobietę. Bardziej oryginalne modele pierścionków zaręczynowych mogą być zdobione wieloma kamieni, ułożonymi w rzędzie lub dwóch, a nawet tworzącymi fantazyjne kompozycje.

Niezwykle efektowne są tanie pierścionki zaręczynowe, których centralnym punktem. jest kolorowy kamień, jak popularny szafir, otoczony kilkoma brylantami. Tanie pierścionki zaręczynowe znajdują się w ofercie sklepów stacjonarnych oraz internetowych. Możemy być pewni, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, co bez wątpienia okaże się dla nas strzałem w dziesiątkę. Wiele cennych wskazówek w temacie dostaniemy ze stron internetowych.  Zaręczyny to piękny moment w życiu, który wymaga odpowiedniej aranżacji. Aby jednak wszystko wypadło po naszej myśli, warto zadbać o kilka niezwykle ważnych dla nas kwestii. Są to kwestie, które sprawia, że ten dzień zostanie zapamiętany do końca życia, wobec czego warto postarać się, aby tak właśnie się stało.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *