Diament: kamień na pierścionki

Diament kamień na pierścionkiDiament jest wyjątkowym kamieniem jubilerskim. Z uwagi na swoją wyjątkową urodę jest wykorzystywany bardzo często między innymi w pierścionkach. Na co zwrócić uwagę wybierając pierścionek z diamentem?

Jakie złoto wybrać?

Diamenty oprawia się w metale szlachetne: złoto, platynę, tytan. Do pierścionków z diamentami, które kupowane są jednak najczęściej należą te ze złota. Ale wybór obecnie wcale nie jest tak jednoznaczny jak jeszcze kilka lat temu. Obecnie pierścionek z diamentem może mieć obrączkę nie tylko w żółtym kolorze. Coraz częściej oferowane są pierścionki z obrączką z białego złota. Złoto to otrzymuje się poprzez dodanie palladu, srebra, cynku lub niklu. Głęboką biel mają pierścionki, które dodatkowo zostały pokryte warstwą rodu. Pierścionki ze stopu żółtego złota z palladem są bardzo trwałe. Z kolei te ze stopu żółtego złota i niklu mogą wywoływać reakcje alergiczne. Pierścionki z białego złota kupowane są bardzo często, gdyż biały kolor pasuje każdej kobiecie niezależnie od typu jej urody. Z kolei pierścionek z obrączką wykonaną z tradycyjnego żółtego złota jest klasyczny i ponadczasowy. Będzie na topie nawet wtedy, gdy zmienią się trendy w modzie. Warto pamiętać też o pierścionkach, których obrączkę wykonano z żółtego i białego złota.

Jaką oprawę wybrać?

Wybranie koloru złota to tylko jedna z decyzji, które należy podjąć kupując pierścionek z diamentem. Należy także zastanowić się nad tym, jak osadzony jest kamień w pierścionku. W przypadku wybrania pierścionka składającego się z kilku, kilkunastu niewielkich diamencików powinna powinna to być oprawa typu micro pave. Ale już w przypadku pierścionka, który ma oczko tylko z jednego kamienia, może on zostać oprawiony na różne style. Bardzo często sprzedawane są pierścionki oprawione klasycznie, czyli w oprawę chaton. Oprawa ta bardzo okazale podkreśla blask kamienia, do tego sprawia, że jest on osadzony bardzo pewnie.

Pierścionki z diamentem dodają urody każdej kobiecie. Są synonimem luksusu, gdyż nie należą do tanich wyrobów jubilerskich.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *