Co kształtuje ceny pierścionków zaręczynowych?

Co kształtuje ceny pierścionków zaręczynowychMimo zmieniających się zwyczajów jeden pozostaje niezmienny. Są nim zaręczyny. Wiążą się one z wręczeniem pierścionka zaręczynowego. Jego wybór wielu panom spędza sen z powiek już na wiele miesięcy przed dniem oświadczyn. Pytaniem zadawanym wyjątkowo często jest to o ceny pierścionków zaręczynowych.

Od czego zależą ceny pierścionków zaręczynowych?

Wpływa na to wiele elementów. Jednym z nich są panujące trendy w modzie. Pierścionek, którego wzór w danym roku jest na topie będzie kosztował więcej niż pierścionek, który był modny 1-2 lata wstecz. Na cenę pierścionka wpływa także rodzaj kruszcu, z którego została wykonana jego obrączka. Obrączki w pierścionkach wykonuje się ze złota, platyny, srebra, tytanu. Najrzadziej wybierane są na zaręczyny stosunkowo tanie pierścionki ze srebra. Przeważnie panowie, którzy chcą się oświadczyć wybierają pierścionki ze złota. Ale złoto złotu nie jest równe. Pierścionek może być wykonany ze złota o próbie 333 (w takim pierścionku czystego złota jest 33,3 procent), jak też ze złota o próbie 960. Ten ostatni pierścionek będzie droższy od tego pierwszego.

Ceny pierścionków zaręczynowych a rodzaj kamienia

Cena pierścionka zaręczynowego zależy także od zdobiącego go kamienia. Najczęściej kupowane są złote pierścionki z diamentem. W tym przypadku cena zależy od próby złota, wielkości i czystości kamienia, ale także od rodzaju szlifu. Najwięcej trzeba zapłacić w przypadku brylantowego, a więc okrągłego szlifu. Drogie są pierścionki z innymi szlachetnymi kamieniami, mimo że nie należą one do najbardziej popularnych. Na cenę pierścionka ma wpływ nie tylko próba złota, wielkość i rodzaj zdobiącego go kamienia, ale także moda. Pierścionki z nowych kolekcji są droższe niż z kolekcji z minionego roku. Na cenę wpływa także sklep, w którym panowie dokonują zakupów. Sklepy uznanych marek jubilerskich sprzedają pierścionki zaręczynowe w  bardzo różnych cenach, zarówno tanie, jak i bardzo drogie. Tańszym rozwiązaniem jest wykonanie pierścionka na zamówienie w pracowni jubilerskiej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *